Blue Monday w mieszkaniu. Nadaj koloru Twoim wnętrzom!

Dzisiaj (podobno) jest najsmutniejszy dzień w roku zwany Blue Monday. Biorąc pod uwagę połączenie niskiego poziomu motywacji, brzydkiej pogody, a także zadłużeń zaciągniętych w okresie świąt Bożego Narodzenia oraz faktu, że większość z nas już zrezygnowała z postanowień noworocznych, faktycznie ta pora roku może być niezbyt sprzyjająca.

Ale kolor niebieski nie tylko kojarzy się z melancholią. Reprezentuje bardziej pozytywne cechy, takie jak spokój, lojalność, przywiązanie do tradycji. Gdybyśmy teraz zapytali Was o Wasz ulubiony kolor to z pewnością – tak jak i większość ludzi – odpowiedzielibyście, że niebieski. Jednak przy ponad 50 różnych odcieniach niebieskiego do wyboru, odpowiedź nie jest już taka oczywista. Dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się różnym odmianom niebieskiego i pokazać Wam, jak najskuteczniej wykorzystać - bądź co bądź Kolor Roku 2020 - w Waszych wnętrzach.

Duck Egg

Z pewnością znacie ten kolor chociażby z pokoików dziecięcych czy Wielkanocy, która swoją drogą już nie długo! Nie możemy się doczekać nowości, które pojawią się w naszym sklepie ale o tym za chwilę... Powracając do koloru duck egg, często mylony on jest z turkusem, albo miętą. Nic bardziej mylnego! Duck Egg pochodzi z rodziny niebieskich i kojarzony jest z bardziej romantycznym wystrojem wnętrz. Ba! Rozkochali się w nim Brytyjczycy. Kolor ten doskonale sprawdzi się w pokojach dziecięcych, w kuchni, a także jako kolor jednej ze ścian w sypialni lub salonie.

Szklany świecznik na tea light

*Aktualizacja cen na dzień 20.01.2020

Kubek

*Aktualizacja cen na dzień 20.01.2020

Turkus

Zdecydowanie bardziej jaśniejszy niż duck egg i pochylony w kierunku zieleni. Jego początku tkwią w cennym mineralne o tym samym kolorze, sprowadzonym pierwotnie z Turcji. Mówi się, że kamień ten reprezentuje szczęście i z pewnością wszyscy się zgodzimy, że wprowadzenie tego koloru do wnętrz, z pewnością sprawi, że poczujesz się bardziej optymistycznie! Jednak musisz zachować ostrożność. Ostatecznie nie chce osiągnąć efektu groteski. Aby nie przesadzić wystarczy kilka "plam" tu i ówdzie, wykorzystując niebieskie poduszki, lampy stołowe, abażury czy inne elementy dekoracyjne.

Dżins

Zwany inaczej neutralnym niebieskim przez swój subtelny szary odcień. Decydując się na ten kolor w Twoim wnętrzu będziesz mieć poczucie relaksu. Denimowy niebieski jest dobrym wyborem, jeżeli chodzi o aranżację sypialni, ponieważ sam w sobie jest dość uspokajającym odcieniem. 

Granat

Najciemniejszy odcień czystego błękitu, który czasem może przypominać wręcz czarny, został nazwany na część koloru noszonego przez marynarzy w brytyjskiej Royal Navy, a tym samym utożsamiany jest z siłą, pewnością siebie i jednością. Granat pięknie komponuje się z akcentami bieli i kremu - uzyskasz dzięki temu klasyczny i bardzo wyrafinowany wygląd. 

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.