Trendy w aranżacji wnętrz 2021

Skorzystaj z najnowszych trendów wnętrzarskich na 2021 rok, aby wymyślić na nowo lub odświeżyć swoje mieszkanie.

Ponieważ rok 2020 przysporzył wiele cierpienia, a większość ludzi zaczęła marzyć o nowym, obiecującym początku, przygotowaliśmy dla Was 11 obiecujących trendów w aranżacji wnętrz 2021.

Wyrafinowane podejście do rustykalnego stylu

Styl rustykalny jest przyjemny i atrakcyjny dla każdego,, kto ceni sobie nowoczesny komfort w domu, ale i też chce nadać charakteru swoim przestrzeniom życiowym. Styl ten sprawdzi się szczególnie w tych mieszkaniach, w których znajdują się już odsłonięte belki sufitowe, oryginalne deski podłogowe lub panele ścienne. Styl ten możesz też stworzyć łącząc (z rozwagą) stare i nowe elementy, które będą ze sobą harmonijnie współgrać.

Pantone – kolor roku 2021

W tym roku Instytut Pantone połączył dwa kolory: jasno żółty oraz bladoszary. Wybór tych dwóch niezależnych kolorów podkreśla, jak różne elementy łączą się, aby wyrazić przesłanie siły i nadziei, które są zarówno trwałe, jak i podnoszące na duchu, przekazując ideę, że nie chodzi o jeden kolor lub jedną osobę.

Nostalgia i potrzeba komfortu

Elegancka zastawa barmńska w stylu vintage, pozłacane sztućce i wyraziste dodatki to sposoby na uzyskanie odpowiedniego wyglądu, przy jednoczesnym zachowaniu budżetu. To taka ładniejsza wersja klimatu rustykalnego prosto z okładek wnętrzarskich magazynów.

Hawaje

Ponieważ tęsknimy za tropikalnymi ucieczkami, wnętrza inspirowane odległymi wybrzeżami oferują spokojną i relaksującą przestrzeń życiową, dzięki której dom staje się bezpiecznym i zachęcającym miejscem do odpoczynku. Lockdown mocno dał się każdemu we znaki, dlatego przestrzenie w 2021 roku odzwierciedlać będą nasze podróże, morza i odległe wybrzeża.

Vintage

Antyczne, przerobione na retro elementy mają swoje miejsce w stylu vintage. Kluczem jest raczej odniesienie się do wyglądu niż typowe odtworzenie tego, co już było. Użyj mocnych kolorów i przede wszystkim podejścia „mniej znaczy więcej”, aby uzyskać żywą, spójną estetykę. Kluczem do tego podejścia jest zapewnienie dużego kontrastu. Styl vintage możesz budować stopniowo, ponieważ wymaga on nakładania warstw. Także z czasem wybieraj elementy, które coś dla Ciebie znaczą. Dodając do tego elementy w postaci wyrazistego oświetlenia czy bogatych tkanin, uzyskasz nowoczesną nutę.

Naturalna ziemista paleta kolorów

Wypełniony rdzą, ciepłą zielenią, głęboką czerwienią i grubymi brązami, kolor ten jest pocieszający, przyjemny i… to jest właśnie to, czego potrzebujemy w 2021 roku!

Ciepłe kolory

Użycie ciepłych kolorów w mieszkaniu to doskonała wymówka aby poczuć się przytulnie w mieszkaniu. Z resztą taka gama kolorystyczna sprawdzi się o każdej porze roku, niezależnie od tego czy będzie to zima, czy lato. Przypalone pomarańcze i pawie błękity dobrze komponują się z ciemniejszymi kolorami, takimi jak szary i granatowy. Dodają także głębi przestrzeniom.

Wpływ innych kultur

Ziemiste palety kolorów oraz ciepłe, naturalne tekstury doskonale łączą się z drewnianymi, tkanymi i rattanowymi dodatkami do domu. Czerpiąc z natury, nostalgii i pragnienia ucieczki w tropiki, przestrzenie mieszkalne będą odzwierciedlać obecną sytuację, z którą mamy do czynienia, obejmując uspokajające palety kolorów i znajome wzory, które tworzą oazę w każdym domu.

Wpływ oceanu

Odprężające baseny i wypady na plażę, woda i błękit zapewniają spokojny, współczesny wygląd. Kolor ten odzwierciedla zmianę w kierunku spokojnych, a jednocześnie nowoczesnych wnętrz. Kolor ten kojarzy się także ze spokojem i komfortem. Błękit to kluczowy trend kolorystyczny w tym roku.

Klasyczny tradycjonalizm

Ponadczasowy trend czerpiący inspiracje z XVIII i XIX wieku, łączący klasyczną sztukę, antyki i dzieła z historią. Klasyczny tradycjonalizm wnosi poczucie harmonii i porządku do każdej przestrzeni życiowej dzięki wzorowi wystroju, który doskonale ze sobą współgra. Wychodząc od odważnej, graficznej geometrii, tradycyjne i klasyczne projekty, stały się kluczowymi trendami sezonu.

Ekologiczny szyk

Zaangażuj swoje zmysły przemyślanym wzornictwem i uspokajającymi materiałami. Ten popularny trend jest odzwierciedleniem naszego pragnienia duchowego połączenia i dobrego samopoczucia równoważonego przez zaangażowanie w rozwój. Kolory i faktury mają rzemieślniczy charakter, a na pierwszy plan wysuwają się ciepłe odcienie. Nowa paleta kolorów obejmuje złoty beż, zieleń mchu, delikatną oliwkę i ziemistą pomarańczę. Ponadto, przyjemne w dotyku tkaniny zapewniają wygodę i otulają, takie jak matowy aksamit, bujny i lniany.

Styl ten kładzie nacisk na meble rzemieślnicze i wielofunkcyjne. Wraz z rozwojem świadomego konsumpcjonizmu pojawia się pragnienie mebli, które zapewniają trwałość i jakość. Naszą potrzebę „uziemienia”, spokoju i połączenia z naturą, wyrażają subtelne meble, tkaniny, ciepły minimalizm.

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.