Jak skutecznie usunąć brzydki zapach z mieszkania

Każdy dom ma zapach. To połączenie ludzi, którzy w nim mieszkają, ich perfum, wód kolońskich, gotowanego jedzenia i masy innych rzeczy.

Przez większość czasu jest to przyjemny zapach, ale czasami zdarzają się i brzydkie zapachy, które warto skutecznie wyeliminować z mieszkania. Co zrobić, gdy w domu brzydko pachnie? Przeczytaj nasze wskazówki.

Dym z papierosów

Nawet jeśli poprosić domownika lub gościa o palenie na zewnątrz, np. na balkonie, to i tak dym może dostać się do mieszkania przez otwarte drzwi/okno i już w nim pozostać. Jak łatwo wyeliminować taki zapach? Wystarczy wziąć ręcznik do rąk, a następnie polać go octem i wykręcić. Kolejnym krokiem, jest przejście się po mieszkaniu, machając ręcznikiem w powietrzu. Niezależnie od tego, jak bardzo komediowo to brzmi, sposób ten działa cuda. W mgnieniu oka pozbędziesz się zapachu, ponadto jest on całkowicie neutralny i bezpieczny więc nikt z domowników, a przede wszystkim Ty nie będzie wdychał chemikaliów.

Zwierzęta

Zapach psa lub kota może być trudny do pozbycia się, ponieważ jest stały i zostaje osadzony we włóknach. Tu warto rozejrzeć się za suchym produktem, który rozsypuje się w konkretnym obszarze, pochłaniając tym samym brzydki zapach. Następnie wystarczy dany obszar odkurzyć. Metoda ta jest bezpieczna, ponieważ jest w 100% naturalna.

Nawet jeśli nie pozwalasz swoim pupilom na wylegiwanie się na kanapach, czy łóżkach, to w okresie jesienno-zimowym brzydkie zapachy wydzielane przez psa są bardziej odczuwalne. Mokra sierść po spacerze, jest tego zdecydowanym przykładem. Zatem jeśli chodzi o śmierdzącego psa, to wystarczy kupić neutralizator. Koszt raptem 20,00 zł, a jaka skuteczność!

Świece, kominki zapachowe

Mieszkanie lśni czystością i póki co unosi się zapach płynów do mycia podłóg lub do mycia szyb? To jest czas, gdy na scenę wkraczają ŁADNE ZAPACHY, czyli nic innego, jak świece, kominki zapachowe czy dyfuzory umieszczone w różnych pomieszczeniach. Zwłaszcza świece w okresie jesienno-zimowym tworzą dodatkowy, intymny nastrój.

Porcelanowy kominek zapachowy, w cenie od 28,84 zł >>link do produktu<<

Świeca zapachowa MONOI, w cenie od 47,00 zł >>link do produktu<<

Świeca zapachowa MELON, w cenie od 25,00 zł >>link do produktu<<

Świeca zapachowa KAWA, w cenie od 23,00 zł >>link do produktu<<

*Aktualizacja cen na dzień 9.11.2020

Łazienka

Nikt nie lubi śmierdzącej łazienki. Jeśli jest okno to wystarczy, co jakiś czas wietrzyć pomieszczenie, zostawić uchylone drzwi lub nawet wpiąć zapach w kontakt lub umieścić dyfuzor.

Odpowiednia utylizacja

Nie wyrzucaj do kosza na śmieci obierków z marchwi, cebuli i skórek ziemniaków. To one podczas rozkładu wydzielają brzydkie zapachy. Segregacja śmieci jest bardzo ważna – już teraz jesteśmy zobowiązani do odpowiedniego przestrzegania zasad, natomiast co w sytuacji, gdy zostaje nam opakowanie po mięsie lub jakieś bio odpady? Opakowania najlepiej wsadzić do dodatkowego woreczka foliowego, który nam zostanie – zneutralizujemy tym samym brzydki odór. Śmietniki zaś należy regularnie myć, by uniknąć nie tylko brzydkiego zapachu ale i wyglądu i natrętnych muszek.

Jeśli worek na śmieci nie jest jeszcze pełny to możecie wrzucić też do niego fusy z kawy, które neutralizują brzydkie zapachy.

Pot

Brudne ubrania mogą śmierdzieć, zwłaszcza jeśli przeznaczone są do ćwiczeń. Aby upewnić się, że zapach wydobywa się z prania warto przed włączeniem pralki dodać pół szklanki sody do prania. Uwaga! To nie jest soda oczyszczona, podobną znajdziecie w różnych środkach do prania. Mieszanka ta skutecznie usuwa zapach z tkanin.

Urządzenia

Nawet najlepszej klasy zmywarka do naczyń i pralka mogą wydzielać brzydkie zapachy i powinny być cyklicznie czyszczone. W tym celu warto zaopatrzyć się w odpowiednie kapsułki, które pomagają w czyszczeniu i neutralizowaniu brzydkich zapachów.

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.