10 sposobów na dekorowanie pisanek wielkanocnych [INSPIRACJE]

Czym byłaby Wielkanoc bez pięknie udekorowanych pisanek? Taka aktywność jest zdecydowanie naszą ulubioną, gdyż możemy uruchomić nasze pokłady wyobraźni, a nawet zaangażować pociechy do działania. Nie masz pomysłu? Przygotowaliśmy 10 sposobów na dekorowanie pisanek wielkanocnych, sprawdź nasze inspiracje!

Malowanie pisanek to nasza polska tradycja i zdecydowanie najprzyjemniejsza w całym szale świątecznych przygotowań. Jeżeli w tym roku chcesz zachwycić swoich bliskich lub twórczo zaangażować dzieciaki to koniecznie przygotuj plan działania.

----------------------------------------------------------------------------------------------

Porada: Radzimy zamówić gotowe wydmuszki z gęsich lub kurzych jaj z wyprzedzeniem. To właśnie one posłużą Wam do przygotowania wielkanocnych dekoracji. Takie cuda dużo nie kosztują, a staną się wspaniałą bazą do twórczych przygotowań. Za to jaja, które zamierzacie poświęcić i spożyć podczas wielkanocnego śniadania przygotuj w tradycyjny sposób farbując je na wybrany kolor lub nakładając specjalne wzorki (do kupienia również online).

----------------------------------------------------------------------------------------------

Specjalnie za Ciebie przejrzeliśmy Pinterest w poszukiwaniu inspiracji, które będą odpowiednie do Twoich umiejętności, a także które znajdą zastosowanie w Twoich wnętrzach. To jak, gotowa? Zaczynamy! Przed Tobą aż  inspiracji na dekorowanie pisanek wielkanocnych.

1. Pisanki marmurkowe

Nie należą do najłatwiejszych w wykonaniu ale za to efekt WOW gwarantowany! Marmurkowe pisanki sprawdzą się w nowoczesnych, industrialnych wnętrzach.

2. Pisanki pełne koloru

Oh nasza ulubiona twórcza część, która nie wymaga żadnych umiejętności. Wystarczy przygotować kilka kolorów farbek lub wosku, w zależności jaką techniką zamierzacie ozdabiać swoje pisanki. Teraz tak naprawdę nic Was nie ogranicza, oprócz wyobraźni. Stworzenie kolorowych pisanek będzie także świetnym pomysłem jeżeli chodzi o włączenie dzieci w świąteczne przygotowania.

3. Zabawne wzory

Główna zasada: musi być kolorowo, twórczo i zabawnie. Pisanki ozdabiamy napisami, zwierzątkami, różnymi kolorami i fakturami. Mieszamy style i świetnie się bawimy! P.S. Możecie postawić także na wcześniej przygotowane stempelki z ziemniaka (kto pamięta takie aktywności jeszcze ze szkoły?) lub w wersji gotowej – zamówienie stempelków online.

4. Pisanki zwierzątka leśne

Podnosimy poprzeczkę i proponujemy wykonać leśne zwierzątka na Waszych pisankach. Takie pisanki idealnie sprawdzą się w rustykalnych i boho wielkanocnych dekoracjach.

5. Graficzne printy

Biała, złota, czarna i modna w tym roku niebieska farba – tylko tych kolorów potrzebujesz, by stworzyć niepowtarzalne, stylizowane na graficzne wzory. Jeżeli szukasz wyjątkowych ozdób do swojego industrialnego wnętrza to pisanki w takim wydaniu pięknie sprawdzą się także jako codzienna dekoracja. 

6. Pisanki kaktusy

Każda crazy plant lady powinna czerpać z tego pomysłu garściami! Pisanki w formie kaktusów? Yes, please! Jest jeszcze jedna zaleta posiadania takich pisanek – nie musicie ich podlewać

6. Pisanki gniazda

Zdecydowanie zaawansowana forma przygotowywania pisanek i jaka satysfakcjonująca! Do ich wykonania potrzebujesz jajek z grubą skorupką, słomy... z resztą! Spójrzcie na zdjęcia i zainspirujcie się.

8. Kwiatowe wzory

Ta opcja przeznaczona jest dla osób, które urodziły się z pędzlem w ręku. Jeśli potrafisz i lubisz malować akwarelami stwórz piękne kwiatowe wzory na Twoich pisankach. Jeśli nie umiesz to z pewnością się nauczysz – zerknij na YouTube i tamtejsze poradniki. Dekoracja domu na wiosnę nie musi być sztampowa! Z kwiatowymi pisankami Wasze wnętrze nabierze koloru.

9. Kwiaty w skorupkach 

Skoro jesteśmy przy kwiatach to koniecznie musimy wspomnieć o jeszcze jednym pomyśle! Wykorzystaj skorupki po jajkach, np. ze śniadania (koniecznie je najpierw przemyj!) i stwórz w nich piękne kompozycje kwiatowe. Wystarczy, że do każdej skorupki wlejecie troszkę wody i włożycie gałązki ze świeżymi kwiatami. 

10. Klasyczne pisanki w nowoczesnym wydaniu

Naturalne dekoracje wielkanocne sprawdzą się zawsze i wszędzie. Klasyka nigdy nie wyjdzie z mody dlatego proponujemy zaopatrzyć się w białe farbki i jajka. Jeśli chcesz wykonać proste wzorki, spróbuj klasycznego stylu w kropki i paski. Takie pisanki są idealne dla tych, którzy poszukują szybkiego i łatwego sposobu na wielkanocne pisanki.

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.