Splątana sztuka wiązania supełków - relacja z warsztatów

Jak zwykle jestem spóźniona. Szybkim krokiem biegnę na drugą stronę ulicy, w poszukiwaniu adresu Dobra 14/16 na warszawskim Powiślu. Nie wiem jakiego miejsca szukam, ale wiem dlaczego. Moją uwagę przykuwa piękna makrama wisząca w witrynie. Tak, to na pewno tutaj, bo właśnie pędzę na warsztaty plecenia tych fantastycznych cudeniek - makram. Szybkim krokiem wskakuję do środka niewielkiej, ale niezwykłej przestrzeni, wyrzucam z siebie „Dzień dobry, ja na warsztaty”, a sympatyczna dziewczyna wskazuje mi zaplecze. W tej chwili wiedziałam już, że jestem w miejscu niezwykłym, a to popołudnie na pewno będzie bardzo udane.

Warsztaty z robienia Makramy

Dziewczyny już ustawiły się wokół Ani - sprawczyni całego zamieszania, autorki bloga Prosta Idea, który zaraża miłością do tworzenia makram. Jesteśmy na podwórku pracowni florystycznej PLANT.ROOM. Kto nie był ten gapa, niech koniecznie odwiedzi, bo miejsce ma niezwykły charakter. Czuć pasję do roślin na każdym kroku, poza tym czas tutaj tak jakby zwalnia. Ania tłumaczy nam podstawowe węzły, pokazuje co dzisiaj stworzymy. Zaczynamy!

Na początek rozgrzewka - breloczek. Mała rzecz, a cieszy, szczególnie, że efekty pracy widać już po kilku minutach. Jest nas osiem, wszystkie z zapałem wiążemy supełki. Przy każdym stanowisku słychać rozmowy, atmosfera jest na prawdę świetna, mimo, że lekko kropi deszcz. Za główną atrakcję bierzemy się po chwili. Ania daje nam zwój bawełnianego sznurka i po kolei wydaje polecenia. Przy jej wprawnym oku i pomocy, sztuka makramy zostaje odczarowana.

W przerwie delektujemy się ciastem czekoladowym zrobionym przez Małgosię z Candy Gold, rozmawiamy i podziwiamy przestrzeń pracowni. Wszędzie wiszą makramy i stoją zielone mikroświaty. Na podwórku rozwieszone są hamaki i huśtawka - mogłabym stąd nigdy nie wychodzić.

Dziewczyny są świetne, każda z pasją opowiada o swojej pracy, zamiłowaniu do rękodzieła. Z resztą są wśród nas artystki - zawodowa zaklinaczka tortów i tkaczka po godzinach, o talencie Ani nie wspominając. Rozpływam się patrząc na zrobiony przez nią żyrandol i skrycie marzę, że sama kiedyś też taki zrobię.

Wszystko trwało lekko ponad trzy godziny i szczerze przykro się rozstawać. Wszystkie dzierżymy nasze małe dzieła i prezenty od dziewczyn z PLAN.ROOM’u. Mam nadzieje, że jeszcze się zobaczymy i będziemy wymieniać makramowymi inspiracjami. Poza tym tworzenie własnych dekoracji do domu to wielka frajda i z miłą chęcią zobaczę jak dziewczyny dekorują swoje domy. 

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.