6 pomysłów na wielkanocne polowanie na jajka w domowym zaciszu

W tym roku obchody wielkanocne mogą wyglądać zupełnie inaczej. Dlatego zachęcamy Was do tego, by pomimo kwarantanny zaaranżować wielkanocne polowanie na jajka w domowym zaciszu. 

Święta wielkanocne w czasie pandemii koronawirusa spędzimy w gronie najbliższych w domowym otoczeniu. Jeśli mieszkacie w mieszkaniu bez dostępu do ogródka to z pewnością docenicie kreatywność polowania na pisanki w domu. To, czego Ci brakuje, to jedynie przestrzeni, w której możesz schować pisanki. Za to szybko wspomniane niedobory zastąpisz pomysłami, a tych nam nie brakuje!

Możesz tradycyjne polowanie na jajka uczynić nieco… trudniejszym, dołączając do zabawy zagadki do rozwiązania, wyzwania do pokonania, a nawet wskazówki do naśladowania. Oto 6 pomysłów na wielkanocne polowanie na jajka w domowym zaciszu. Udanych łowów!

1. Zabawy interaktywne

Być może dzieci nie będą w stanie biegać po trawie, ale to nie znaczy, że nie możesz „zmusić ich” do aktywności fizycznej wewnątrz budynku. Wymyśl ćwiczenia, takie jak przysiady, skoki w dal czy szalone wielkanocne tańce, następnie wydrukuj lub zapisz zadania na kartce i wsuń je do jaj. Za każdym razem, gdy myśliwy natrafi na jajko, będzie musiał wykonać akcję, którą znajdzie w środku . Plusem takich poszukiwań będzie potrzeba drzemki maluchów ;)

2. Polowanie w ciemności

Poczekaj do wieczora lub zasłoń zasłony i pozwól, by kolorowy szlak złożony z jajek wielkanocnych poprowadził małych zwiadowców do celu. Możesz albo kupić świecące w ciemności plastikowe jajka albo pomalować je fluorescencyjną farbą.

3. Zostaw wskazówki

Zamiast zostawić mnóstwo jajek w każdym zakątku mieszkania, możesz ostrożnie schować kilka z nich, a w pozostałych miejscach porozkładać wskazówki, które pomogą dzieciom je znaleźć. Gotowe karty z wyzwaniami z pewnością możesz kupić na zagranicznych portalach lub wymyślić polskie odpowiedniki we własnym zakresie. 

4. Znajdź wyrazy

Ta aktywność będzie odpowiednia dla starszych dzieci. Polowanie na właściwe słowa może być równie ekscytujące, jak polowanie na jajka, prawda? Jeśli naprawdę chcesz pójść o krok dalej, możesz stworzyć własną łamigłówkę, w dodatki zawierająca wskazówki dotyczące lokalizacji ukrytych jaj. 

5. Twórz wyrazy

Świetną alternatywą będzie poszukiwanie jajek, które razem będą tworzyły, tajemny napis. Może być to zwykłe „Wesołego Alleluja!” lub „Happy Easter” lub cokolwiek innego, co wpadnie Ci do głowy. Dzieciaki szukając jajek będą musiały same połączyć je w słowa-wiadomość, którą rozszyfrują tylko wtedy, gdy znajdą wszystkie brakujące elementy. 

6. Podmień nagrody

Trudno jest zmieścić nagrody w małych plastikowych jajach. Jeśli nie chcesz korzystać ze słodkości, możesz stworzyć specjalne punkty do losowania biletów. Bilety te dzieciaki będą losować przy każdym odnalezieniu jajka. Im więcej punktów/biletów tym lepszy prezent wielkanocny. Albo… wspomniane bilety mogą służyć, jako „karty przywilejów”, których będzie można użyć, np. podczas sprzątania po śniadaniu czy ekstra czasie w grze na komputerze. 

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.