Jak Ozdobić Choinkę w 3 Krokach

Sekret dekorowania ładnej choinki jest prosty: dekoruj warstwami! Zdobądź więcej wskazówek na temat ozdabiania choinek za pomocą tych prostych instrukcji.

Dekorowanie choinki jest odwieczną tradycją dla wielu gospodarstw domowych. Ozdoby choinkowe, jakie znamy teraz, nie zyskały popularności aż do końca XIX wieku. Wczesne dekoracje były głównie ozdobami domowej roboty, cukierkami, makaronem i jaskrawo barwionymi popcornowymi girlandami. Dzisiejsze dekoracje zawierają wszystko, od ozdób z pamiątkami po płyty winylowe i oczywiście mnóstwo migoczących świateł.

Nie wiesz, jak zabrać się za dekorowanie? Wykonaj trzy proste kroki, aby ozdobić choinkę.

Krok 1: Zawieś oświetlenie choinki

Pierwszym krokiem do udekorowania choinki jest dodanie świateł. Oświetlenie drzew zazwyczaj pojawia się na zielonych, czarnych lub białych pasmach drutu. Wybierz kolor pasma, który pasuje do twojego drzewa, aby drut był ukryty. Rozświetlenie choinki od środka pozwoli nadać jej trójwymiarowy i dynamiczny wygląd. Zacznij od podstawy i idź w górę, owijając światła wokół każdej głównej gałęzi, przesuwając się od pnia do samej góry.

Na choinkach Najlepiej sprawdzą się światełka LED. Te lampki choinkowe są nowsze od tradycyjnych żarówek i nie wytwarzają ciepła. Są zazwyczaj droższe, ale są ognioodporne, całkowicie bezpieczne do ozdobienia choinki i starczą na dłużej.

Eksperymentuj z różnymi schematami oświetlenia, aż znajdziesz taki, który Ci się podoba — możesz mieszać i dopasowywać światła. Na przykład tło białych lub przezroczystych świateł można wyróżnić pasmami kolorowych świateł, które otaczają zewnętrzne obszary drzewa.

Krok 2: Dodaj Girlandy Choinkowe

Nie ma sztywnych zasad, jeśli chodzi o układanie girland. Zacznij od wierzchołka drzewa i powoli zwiększaj ilość girland między każdą falą podczas schodzenia w dół gałęzi.

Aby uniknąć wolnych przestrzeni, udekoruj choinkę rozmaitymi girlandami od zwykłych po fantazyjne. Cienkie, paciorkowate girlandy najlepiej wyglądają rozwieszone od gałęzi do gałęzi. Grubsze girlandy wyglądają najlepiej owinięte luźno wokół całego drzewa.

Krok 3: Zawieś ozdoby choinkowe

Ostatnim krokiem w ozdabianiu choinki jest powieszenie ozdób i bombek świątecznych. Aby uwidocznić swoje ulubione, zacznij od nich umieszczając je w głównych widocznych miejscach na drzewie. Następnie powieś większe ozdoby, rozstawiając je równomiernie wokół drzewa. Wypełnij wolne przestrzenie ornamentami o średniej i małej wielkości. Pamiętaj, aby powiesić ozdoby bliżej pnia, aby stworzyć głębię. Zakończ ubieranie drzewa, dodając przedmioty ozdobne takie jak kokardki lub sople.

Całą kolekcję ozdób choinkowych znajdziesz w naszym sklepie klikając w link. 

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.