Papierowe ozdoby świąteczne DIY

Gdy figurki dekoracyjne, lampiony, latarenki, ozdoby choinkowe i inne wspaniałe dekoracje masz już kupione i gotowe, czas zająć się dekoracjami wykonanymi z… papieru!

Taka aktywność z pewnością spodoba się także najmłodszym, a i Tobie w świątecznym szale przygotowań przyda się  odrobina relaksu i spokoju. A takie papierowe czynności z pewnością sprawią, że poczujesz ZEN. Sprawdź nasze propozycje i zainspiruj się! Kto wie? Może to właśnie u Ciebie pojawią się papierowe ozdoby.

Papierowe ozdoby świąteczne – rozety

Zdecydowanie najprostsze do wykonania i najmniej czasochłonne. Żeby zrobić rozetę potrzebujesz kartek A4, zszywacza, drucika lub sznurka. Zasady są banalnie proste. Bierzesz kartkę papieru i zaczynasz ją składać raz z awersu (przodu), raz z rewersu (tyłu), na ok. 2 cm paski. Jak już zrobisz wachlarz wystarczy, że zegniesz go w pół, środek przewiążesz sznureczkiem lub drucikiem, a boki w jednym miejscu zepniesz zszywaczem. Na koniec możesz zrobić dziurkę i przewlec przez nią sznurek by taką ozdobę powiesić na karniszu lub belkach sufitowych.

Papierowe ozdoby świąteczne – gwiazdy

Kolejna urocza dekoracja świąteczna wykonana z papieru. Ponownie będziesz potrzebować tylko kartek tym razem w kwadracie, kleju i opcjonalnie ołówka z linijką. Dokładny instruktaż przygotowania takich gwiazd znajdziecie w Internecie.

Papierowe choinki, aniołki i bombki

Jeśli będąc w szkole podstawowej na lekcjach plastyki zastanawiałaś się „po co mi te umiejętności” to już znasz odpowiedź.

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.