Kolor roku 2021 w Twoich wnętrzach

Jak co roku od ponad 20 lat Instytut Pantone ogłasza kolor roku, który ma ogromny wpływ na projektantów wnętrz, rozwój produktów, modę, czy sztukę.

By odpowiednio zdecydować o kolorach, proces selekcji wymaga rozwagi i dogłębnej analizy trendów w branżach w ciągu roku. Ale ponieważ 2020 był niczym innym, jak nieznanym Instytut Pantone postawił na 2 przenikające się kolory. To drugi raz kiedy na podium stoją aż 2 kolory! Ostatnim razem decyzja ta padła w 2016 roku…

Kolory o których mową to PANTONE 17-5104 Ultimate Grey oraz PANTONE 13-0647 Illuminating. Połączenie dwóch niezależnych kolorów, podkreślają różne, mogące się wzajemnie wspierać, elementy. W tym przypadku jest to siła i pozytywne myślenie.

Dyrektor wykonawczy Pantone Color Institute mówi, że połączenie trwałej szarości Ultimate Grey z żywą żółcią, wyraża pozytywny przekaz poparty hartem ducha. Jednym słowem cały świat w 2021 roku musi czuć, że będzie lepiej.

Co zespół BoLove myśli o tym wyborze?

Ultimate Grey przedstawia naturalne elementy, takie jak kamień, przynosząc poczucie stabilności i siły, którą staramy się reprezentować w wyborze produktów w 2021 roku. Z kolei dodając w aranżowanych wnętrzach kolor żółty, nadajemy mieszkaniu pozytywnego charakteru.

„Ultimate Grey” przedstawia naturalne elementy, takie jak kamień, przynosząc poczucie stabilności, sprężystości i siły, które staramy się reprezentować poprzez nasze projekty i projekty w Zoco Home.

Jak możemy wprowadzić kolory roku do wnętrz?

Jednym ze sposobów czerpania inspiracji z kolorów Pantone jest oczywiście nasza przestrzeń – dom. Jeśli nie masz pewności, jak zastosować te kolory weź pod uwagę, poniższe wskazówki.

Meble

Zamiast wszechogarniającej bieli, wprowadź wyrazisty kolor w postaci Ultimate Grey do mebli, kolorów ścian i kanap. Szarość da przestrzeni poczucie elegancji, a ponieważ mimo wszystko jest to dość neutralny odcień to możesz go łączyć z dowolną, inną, kolorystyką, którą chcesz mieć w swoim mieszkaniu.

Kanapa w kolorze Pantone

Użycie szarości, jako koloru mebli, takich jak kanapy czy sofy, może ułatwić stylizację w skandynawskim stylu inspirowanym boho. A jeśli chcesz postawić totalnie na kolory to skorzystać z mebli w odcieniach żółcieniu, które idealnie współgrają z niebieskościami i zieleniami. Jeżeli nie chcesz kupować nowej sofy zawsze możesz zamówić stosowne pokrowce w odpowiednim kolorze.

Tekstylia

Dodanie tekstyliów w całym domu, takich jak koce, czy poduszki, może stworzyć idealne, przytulne wnętrze, zwłaszcza zimą!

Domowe biuro

Ponieważ praca zdalna staje się obecnie trendem samym w sobie ze względu na pandemię COVID-19, posiadanie dedykowanej przestrzeni do pracy w domu, pomoże Ci odłożyć na bok wszelkie rozpraszacze (telewizor, pranie, telefon, itp.) i skupić się na pracy.

Nie lubisz koloru żółtego ale chcesz wciąż podążać za trendami? Wykorzystaj światło dzienne lub uspokajające oświetlenie w całej aranżowanej przestrzeni.

Stylowe dodatki wnętrz

Nie od razu Rzym zbudowano, tak samo jak nie od razu musisz rzucać wszystko i zabierać się za wdrażanie nowych trendów w swoim mieszkaniu. Zamiast stawiać na generalne remonty i wymianę mebli, zastanów się czy nie warto skorzystać najpierw ze stylowych dodatków do wnętrz. Wystarczy, że zamienisz nudne osłonki na doniczki na te z super kolorem i fakturą. Idąc tym tropem możesz super wystylizować swoje mieszkanie niższym kosztem.

Osłonki na doniczki w cenach od 27,00 zł >>link do produktów<<

Aktualizacja cen 11.01.2021

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.