Jak udekorować lampiony świąteczne

W grudniu warto zagospodarować trochę więcej wolnego czasu i samodzielnie przygotować dekoracje świąteczne, które posłużą Wam na długie lata. Dlatego też w dzisiejszym wpisie postanowiliśmy przekazać Wam prosty „przepis” na lampiony. Za bazę posłużą Wam produkty z naszego sklepu, wszelkiego rodzaju suszki, a także igliwie i gałązki.

Tegoroczne święta będą zupełnie inne niż wszystkie do tej pory dlatego tym bardziej warto stworzyć odpowiedni nastrój. I nie mamy tu na myśli świątecznej playlisty. Mowa o dekoracjach DIY, w tym wieńcach świątecznych na drzwi, zawieszkach na choinkę, a także lampionach świątecznych. Zwłaszcza tym ostatnim przyjrzymy się dzisiaj bliżej.

Lampiony świąteczne

Lampiony zwłaszcza wieczorem stworzą wyjątkowy klimat w mieszkaniu, na balkonie, a także przed domem. Wystarczy, że do środka włożycie świecę lub świeczkę LED na baterie, które emitować będą delikatne światło. W naszym sklepie znajdziecie lampiony drewniane i te wykonane z metalu. Mogą występować one pojedynczo albo w zestawach po 3 sztuki. Wybieraj spośród ciekawych kształtów, faktur, a także zdobień.

Lista zakupów

Czego potrzebujesz, by stworzyć niepowtarzalną dekorację świąteczną? Najlepiej prostego, wykonanego z drewna lampionu, który znajdziesz pod tym linkiem. Następnie będziesz potrzebować:

  • Szerokiej wstążki, z której zrobisz kokardę;
  • Ilexu lub jarzębiny (może być wykonana z tworzywa sztucznego – dłużej się utrzyma);
  • Szyszek oraz igliwia;
  • Opcjonalnie małych figurek, piór, bombek i innych dekoracji, które przyjdą Ci do głowy.

Przyda się także pistolet z gorącym klejem, drucik oraz wąska tasiemka.

Lampiony i latarenki w cenach od 18,00 zł >>link do produktów<<

Aktualizacja cen 11.12.2020

Stwórz bazę

Jeżeli wiesz w jakim stylu chciałabyś tworzyć, a także jaką masz wizję na swoje dzieło, zacznij od bazy czyli drucika, do którego przytwierdzisz swoje elementy dekoracyjne, m.in. igliwie. Drucik najlepiej na samym początku zawinąć u nasady lampionu. Zostaw sobie odpowiednią długość, ponieważ do niego przytwierdzisz igliwie. Drucik ma jeszcze jedną zaletę – możecie go uformować w dowolne kształty.

Zajmij się dekorowaniem swojego lampionu

Jak już upewnisz się, że drucik jest odpowiednio przytwierdzony, a girlanda z igliwia została odpowiednio uformowana, czas zająć się pozostałą częścią, czyli dekorowaniem. W tym celu powinnaś mieć już nagrzany pistolet z gorącym klejem.

Na tym etapie możesz tworzyć dowolne dekoracje z figurek, bombek, zawieszek i innych elementów, które akurat wpadły Ci w oko, włącznie z przepięknie związaną kokardą.

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.