9 pomysłów na proste dekoracje wielkanocne

Wielkanoc tuż za rogiem, dlatego (jak zawsze) proponujemy zawczasu się przygotować i już teraz rozpocząć planowanie dekoracji wielkanocnych. Niezależnie od tego czy wybierzesz gotowe figurki lub akcesoria kuchenne, czy zdecydujesz się na działania DIY, np. z dziećmi nasz poradnik pomoże Ci się przygotować do tej niewątpliwie najbardziej kolorowej pory roku!

Zanim rozpoczniesz planowanie zapoznaj się z naszymi poprzednimi wpisami blogowymi, w których pokazujemy 10 sposobów na malowanie pisanek, pokazujemy jak wykonać prostą dekorację z gałęziu przy użyciu uroczych zawieszek, wymieniamy zalety pater na ciasto i podstawek na jajka, podajemy 6 pomysłów na wielkanocne polowanie na jajka w domowym zaciszu, piszemy o kolorach wielkanocnych,  pokazujemy jak zaaranżować stół wielkanocny i piszemy o wielkanocny w dobie pandemii COViD-19.

Osłonki na doniczki

Większość naszych wpisów rozpoczynamy od osłonek na doniczki ale… nic na to nie poradzimy, że są aż tak uniwersalne! Doniczki możecie wykorzystać do przesadzenia lub nadania swoim ulubionym roślinkom wyjątkowego anturażu. Brzmi nudno? Mamy dla Was pomysł, dzięki któremu Wasze sadzonki tulipanów czy hiacyntów nabiorą nowego znaczenia! Wystarczy, że kwiaty niejako zasadzicie w osłonce na doniczki, a wierzch przykryjecie mchem. Tak piękną (i wdzięczną) dekorację spokojnie możecie postawić na stole wielkanocnym.

1. Osłonka na doniczkę, od 41,00 zł, >>link<<; 2. Osłonka na doniczkę, od 34,00 zł, >>link<<.

Aktualizacja cen 17.02.2021

Metaliczne osłonki na doniczki w kształcie jajek

Kolejny pomysł, który tym razem nie wymaga od Was aż takiego zaangażowania. Wystarczy, że kupicie jaja gęsie, pozbędziecie się środka (np. robiąc jajecznicę), wyczyścicie skorupkę od wewnątrz a z zewnątrz pomalujecie je metaliczną farbą, np. w kolorze złotym. Tak przygotowane „osłonki” mogą stać się domem dla przebiśniegów lub innych kwiatków/roślinek.

Patera na ciasto królik

Są takie dni w roku, w którym dekoracje z wizerunkami królików, zajączków, kur czy jajek wyglądają niesamowicie! Dodatkowym atutem tych dekoracji jest fakt, że nie musicie z nich korzystać tylko podczas Wielkanocy ale i przez całą wiosnę! Patera w kształcie królika zwieńczona smakowitymi makaronikami (w kolorach wiosny), jajkami lub ciasteczkami wspaniale będzie prezentować się na stole w jadalni.

 >>link<<

Aktualizacja cen 17.02.2021

Podstawka na jajka

Kto powiedział, że podstawka na jajka jest tylko na… gotowane potrawy? Cenimy kreatywność dlatego podpowiemy, że podstawka idealnie nada się również na dekorację ze świeczek t-light. Ponownie będziesz potrzebować wyczyszczonych skorupek jajek, pomalowanych na różne kolory i świeczek t-light które włożysz do środka. Efekt wow murowany!

 >>link<<

Aktualizacja cen 17.02.2021

Jajka wykonane z ceramiki lub innego tworzywa

Nie można mieć zbyt wielu jajek na Wielkanoc no chyba, że chodzi o te wykonane z ceramiki. Ponadczasowe i przede wszystkim trwałe dekoracje sprawdzą się nie tylko w tym sezonie ale i w kolejnych. Sprawdź naszą wyjątkową ofertę!

Dekoracje w szkle

Możecie skorzystać z naszego zeszłorocznego sposobu na stworzenie dekoracji z gałęzi przy wykorzystaniu szklanego wazonu. Lub skupić się na mniej pracochłonnym zadaniu. Również i teraz będziecie potrzebować szklanego wazonu lecz znacznie mniejszego. W środku możecie stworzyć dekorację z wykorzystaniem światełek LED, wydmuszek lub jajek ceramicznych i piórek. Dzięki temu uzyskasz nowoczesny wystrój.

Monochromatyczna magia

Nie jesteś fanką starych dekoracji ? Postaw na modne odcienie złota lub srebra i skup się na dodatkach właśnie w tych kolorach!

Posadź rzeżuchę

Nawet proste zadanie może wymagać od Ciebie odrobiny kreatywności. Zamiast wykorzystywać zwykły talerzyk (jak co roku) do posadzenia rzeżuchy wystarczy, że skorzystać z jednego z naszych dekoracyjnych osłonek wykonanych z ceramiki na kształt skorupki jajka.

Serwetki uszy królika

Kilka prostych i szybkich ruchów, by serwetki przy stole wielkanocnym zyskały nowego wymiaru! To jest też świetny pomysł na zaangażowanie w przygotowania wielkanocne młodszych domowników.

Dekoracja z gałęzi

Dobrze już Wam znana dekoracja z gałęzi w dużym szklanym wazonie. Gałęzie możecie ozdobić zawieszkami w kształcie króliczków, zajączków lub jajek. Każde chwyty dozwolone!

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.