Przygotuj dom na Wielkanoc! 5 przydatnych wskazówek

Gdybyśmy mieli wymienić ulubione święta to z pewnością należałoby do nich Boże Narodzenie oraz Wielkanoc. I choć za oknem pada śnieg to już teraz możesz rozpocząć przygotowania do nadchodzących świąt wielkanocnych. Przy odrobinie planowania i czasu Wielkanoc może stać się świętem, na które czekać będzie cała Twoja rodzina.

Jesteśmy zwolennikami tradycji – tych wyniesionych z domu, jak i tworzonych we własnych 4 kątach. Patrząc po zamówieniach naszych klientów, pomimo zbliżających się Walentynek (wpis pisaliśmy 9 lutego 2021r.) w koszykach znajdują się… króliczki wielkanocne! Dlatego też postanowiliśmy stworzyć pomocny artykuł, w którym wymienimy 5 sprawdzonych sposobów na przygotowanie domu na Wielkanoc.

Uporządkuj bałagan i posprzątaj swoją przestrzeń

Warto raz na jakiś czas, a przynajmniej dwa razy do roku rozejrzeć się po swoim mieszkaniu i wyrzucić, odsprzedać lub oddać rzeczy, których już nie potrzebujemy. Do wiosennych porządków należy zaliczyć ubrania, zabawki i właściwie wszystko, co nie jest już używane. Jeżeli taką czynność będziecie powtarzać dosyć często, unikniecie tym samym marnowania niekończących się godzin sprzątania. Wiosenne porządki to także wiosenne… odświeżanie dywanów, kanap, mycie okien, wycieranie ścian itp. Jeżeli rozłożysz zadania na tydzień lub dwa i zwerbujesz rodzinę do pomocy, będzie to o wiele łatwiejsze.

Akcenty w postaci dekoracji

Minimalizm i prostota to jedno, a aktualizacja dekoracji to drugie. Nawet jeśli nie jesteś fanem/fanką bogatych dekoracji we wnętrzach warto raz jeszcze przyjrzeć się swojej przestrzeni i dodać do niej akcenty pasujące do danej pory roku. Naszym zdaniem nawet najprostsze i najskromniejsze elementy, mogą diametralnie zmienić przestrzeń. Wybierając neutralność warto postawić na figurki, osłonki na doniczki czy zastawę stołową w jednym kolorze.

1. Szkatułka na biżuterię, od 120,00 zł, >>link<<; 2.Figurka królik, od 30,00 zł, >>link<<; 3. Kubek do kawy/herbaty, od 20,00 zł, >>link<<; 4. Świeca, od 47,00 zł, >>link<<.

Aktualizacja cen 15.02.2021

Wymień stare na nowe

Święta wielkanocne to wspaniały czas na wymianę starego na nowe. Stare, porysowane już np. szkatułki, które w dodatku nie mieszczą biżuterii warto odsprzedać lub oddać i na ich miejsce… nabyć nowy produkt. W końcu szkatułka jest dość pożytecznym przedmiotem. Nie inaczej jest ze starymi zawieszkami, które już nieco straciły kolor. Warto postawić na nowe! Rozejrzyj się i zobacz co nada się do wymiany!

Udekoruj dom przedmiotami o podwójnym znaczeniu

Dekorując przestrzeń, pomyśl o przedmiotach, które mogą służyć dwom celom. Jednym z naszych ulubionych przedmiotów dekoracyjnych są… świece. Zamiast małych świeczek typy t-light, które szybko się wypalają, zainwestuj w większe świece, np. sojowe. Nie musisz od razu ich wymieniać. Nie tylko wspaniale pachną, ale także dodają koloru do przestrzeni. Stoliki kawowe, ławki do przechowywania i krzesła to kolejne przedmioty codziennego użytku, o podwójnym znaczeniu.

Kupuj najpotrzebniejsze rzeczy bez nadwyrężania budżetu

Nie musisz marnować budżetu, aby cieszyć się świętami wielkanocnymi. W Bolove.pl znajdziesz szeroki wybór wysokiej jakości, artykułów do domu w konkurencyjnych cenach. Zapewne zależy Ci na oszczędności czasu i pieniędzy, więc jedno miejsce na zakupy, które oferuje różnorodne stylowe i niedrogie towary jest koniecznością.

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.