Osłonki na doniczki do wnętrz w 6 stylach

Nie od dziś wiadomo, że obecność roślin jest w stanie odmienić każde wnętrze. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w domu, czy też w niedużym mieszkaniu, kwiaty domowe wprowadzają pierwiastek świeżości i życia, a także oczyszczają atmosferę - dosłownie!

Liczne badania wykazały, że rośliny działają niczym naturalny filtr - niwelują szkodliwy wpływ toksyn, alergenów, a nawet fal elektromagnetycznych. Zatem są nie tylko wyjątkowo urokliwą ozdobą, ale - przede wszystkim - sprzymierzeńcami człowieka w trosce o zdrowie i dobre samopoczucie.

Nie sposób nie wspomnieć o roli estetycznej, jaką pełnią rośliny w domu. Podkreślają wystrój wnętrz, a mnogość gatunków i ich odmian pozwala dopasować je do każdej możliwej aranżacji.

Jednak nawet największe piękno wymaga odpowiedniej oprawy. My, ludzie, chcąc prezentować się jak najkorzystniej, wybieramy pasujący do nas strój, biżuterię, dodatki. A rośliny? No właśnie, rośliny też wyglądają jeszcze lepiej, gdy są 'ubrane' w piękne osłonki lub, w przypadku kwiatów ciętych, wazony.

W bolove znajdziesz szeroki wybór najróżniejszych osłonek i wazonów dla Twoich 'zielonych przyjaciół'.
Być może zastanawiasz się, jak dobrać osłonki na doniczki, pasujące do wnętrz w stylu prowansalskim, scandi, glamour czy vintage - jesteśmy od tego, by pomóc Ci zdecydować się na odpowiednie dodatki do Twojego domu.

Poniżej znajdziesz nasze propozycje uzupełnienia roślinnych dekoracji do wnętrz w każdym stylu.OSŁONKI W STYLU PROWANSALSKIM

Styl prowansalski cechuje delikatność, romantyczny charakter oraz białe i pastelowe barwy. Osłonki przybierają różne kompozycje - od standardowych, okrągłych, poprzez kształt owalny, formę serca, aż po drewniane skrzynki wyściełane folią. Zwykle wykonane są z ceramiki lub betonu i posiadają celowe spękania czy efekt starzenia. Powierzchnię najczęściej zdobią motywy roślinne, m.in. róże, liście oraz gałązki.

osłonki na doniczki styl prowansalski

1. Osłonka na doniczkę PASTELOWE KWIATY 2. Osłonka na doniczkę GŁOWA ANIOŁA 3. Osłonka na doniczkę DZBANEK 4. Osłonka na doniczkę LIŚCIE AKANTU 5. Osłonka na doniczkę prostokątna RÓŻE


OSŁONKI W STYLU SKANDYNAWSKIM

Styl skandynawski charakteryzuje się przytulnością oraz klimatem ciepła, domowej atmosfery i prostoty. Niezwykle ważny jest umiar oraz funkcjonalność. To wszystko razem sprawia, że każdy czuje się we wnętrzach w stylu scandi jak u siebie! Osłonki na doniczki w skandynawskim stylu wyróżniają geometryczne formy oraz wzory, stonowana kolorystyka, a przede wszystkim wysoka jakość materiałów - zwykle naturalnych.

osłonki na doniczki styl skandynawski

1. Osłonka na doniczkę PLECIONY KOSZ 2. Wisząca osłonka na doniczkę 3. Osłonka na doniczkę LIŚCIE 4. Niska osłonka na doniczkę na sukulenty 5. Wysoka osłonka na doniczkę ZIELONE LIŚCIE


OSŁONKI W STYLU URBAN JUNGLE

Dekorowanie wnętrz roślinami przeżywa największy boom od blisko roku. Choć od dawna nie brakowało miłośników zieleni, to w czasie kwarantanny, kiedy wielu z nas musiało zostać w domu, zaczęliśmy bardziej skupiać się na uczynieniu przestrzeni przyjemniejszą. Mnóstwo osób, zaczynając od jednej roślinki, na przestrzeni kilku miesięcy weszło w stan posiadania nawet kilkuset egzemplarzy! Tak rozwinął się, jakże modny obecnie, styl URBAN JUNGLE.
Polega on na wprowadzeniu do wnętrza nie tylko żywych roślin, ale też wszelkich motywów z nimi związanych - liści (najczęściej monstery, palmy, bananowca), egzotycznych kwiatów (strelicja), a przede wszystkim kolorów - głównie butelkowej zieleni, ale też wielu innych odcieni z palety green. Motywy te zdobią tapety, płytki, a także tekstylia - zasłony, dywany i obicia tapicerskie. Świetnym dodatkiem stylu Welcome to the jungle bywa złoto i miedź, a także drewno. Należy zadbać, aby ta mnogość wzorów, faktur i materiałów nie zaburzyła eleganckiego charakteru stylu i aby nie popełnić błędu nadmiaru dzikości... w dzikości!
Osłonki na doniczki w stylu urban jungle cechuje nawiązanie do natury - zarówno flory, jak i fauny - widoczne w kształtach i motywach dekoracyjnych.


osłonki na doniczki styl urban jungle miejska dżungla
1. Osłonka na doniczkę PIEŃ BRZOZY 2. Osłonka na doniczkę GŁOWA LAMPARTA 3. Osłonka na doniczkę ZIELONE LIŚCIE 4. Niska osłonka na doniczkę MONSTERA 5. Miedziana osłonka na doniczkę KWIATY

OSŁONKI W STYLU BOHO/ETNO

Wnętrza w stylu boho charakteryzuje swoisty eklektyzm, nawiązanie do wielokulturowości, a przede wszystkim swoboda i lekkość. Bazą są kolory ziemi i naturalne materiały, zaś uzupełnieniem barwne, wzorzyste dodatki. Frędzle, makramy, tzw. łapacze snów, są wyznacznikiem stylu.
Osłonki na doniczki w stylu boho cechują formy nawiązujące do natury - kształt pnia, zwierzęcia - o surowym wyglądzie, jak też bogato zdobione ornamentami etnicznymi okrągłe osłonki ze złotym, metalicznym detalem.

osłoni na doniczki styl boho etno etniczny

1. Osłonka na doniczkę boho grafitowa/złota 2. Osłonka na doniczkę na złotej nóżce 3. Osłonka na doniczkę turkusowa/złota 4. Osłonka na doniczkę GŁOWA KOBIETY W WIANKU 5. Osłonka na doniczkę JEŻYK


OSŁONKI W STYLU VINTAGE/RETRO

Styl vintage we wnętrzach to nostalgia za przeszłością, minionymi czasami, to hołd złożony historii. Szczególnie lubują się w nim osoby sentymentalne, z duszą romantyczną - nic dziwnego, skoro styl wyróżnia obecność kwiatów, zdobiących głównie tapety, obrusy i zasłony, pastelowych barw, w tym odcieni sepii oraz starych lub postarzanych przedmiotów.
Osłonki na doniczki w stylu retro są często metalowe, celowo poprzecierane lub ceramiczne o niedoskonałym wyglądzie, który uzyskiwany jest poprzez spękania farby, przetarcia, imitację rdzy czy patyny.

osłonki na doniczki styl vintage retro shabby chic

1. Oryginalna osłonka ceramiczna turkusowa 2. Wysoka metalowa osłonka na doniczkę złota 3. Złota metalowa osłonka na doniczkę retro 4. Metalowa osłonka na doniczkę złota 5. Osłonka na doniczkę granatowa etniczna vintage efekt rdzyOSŁONKI W STYLU GLAMOUR

Styl glamor we wnętrzach ma za zadanie olśniewać. To przepych, blichtr i elegancja. Miesza się w nim nowoczesność z formami retro, dając efekt zaskakujący i nieoczywisty.
Dominującymi elementami są kryształowe żyrandole, lśniące powierzchnie podłóg czy mebli oraz ograniczona kolorystyka - czerń, biel, srebro, złoto, czasem dodatek (mebel czy dekoracja) w intensywnym odcieniu, przełamującym efekt szachownicy.
Osłonki na doniczki glamour zwykle występują w bieli lub czerni w połysku z elementami złota czy srebra. Dopełnieniem bywa zróżnicowana faktura osłonki - żłobienia, proste wzory.

osłonki na doniczki styl glamour
1. Osłonka na doniczkę biała/srebrna PLASTER MIODU 2. Osłonka na doniczkę srebrna połysk 3. Mała osłonka na doniczkę czarna/złota 4. Osłonka na doniczkę biała/srebrna 5. Elegancka osłonka na doniczkę biała/srebrna

Jak widać, ile głów, tyle możliwości aranżacji wnętrza. Trzeba się nieźle wysilić, aby zaprojektować dom w sposób spójny i przemyślany. Wystarczy jednak zainspirować się naszymi podpowiedziami, aby bez problemu dobrać osłonki na doniczki do wnętrza w ulubionym stylu.
W bolove stale wzbogacamy wybór osłonek o nowe modne wzory. Zaglądaj do nas regularnie, a tymczasem nie zapomnij o podlaniu swoich kwiatów! ;)

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.