Dekoracje z gałęzi: pomysł na prostą dekorację wielkanocną

Powoli na Instagramie i Pinterest pojawiają się pomysły na dekoracje wielkanocne DIY, w tym na wspaniałe, nieco ekstrawaganckie i ekscentryczne choinki… wielkanocne. 

Do wykonania dekoracji z gałęzi nie potrzebujesz zbyt dużo elementów. Najprostsze z nich opierają się na szklanym słoju lub wysokim szklanym wazonie, gałęziach kupionych na giełdzie kwiatowej lub z ogrodu (jeśli macie wierzby to wiecie o czym piszemy) i zawieszek tych kupnych i tych zrobionych własnoręcznie. 

Krótka historia drzewek wielkanocnych

Dekorowanie drzew lub roślin jajami to zwyczaj pochodzący z Niemiec zwany Ostereierbaum, co w przełożeniu na język polski oznacza pisankę. Pochodzący z Niemiec Volker Kraft zasłynął nawet ze swoich corocznych wielkanocnych dekoracji tworzonych w ogrodzie. W 2002 roku z jego gałęzi zwisało około tysiąc jaj! Drzewka wielkanocne również wywodzą się ze szwedzkiej tradycji znanej jako Påskris, która obejmuje wszelkiego rodzaju ozdoby, w tym pisanki i pióra na drzewach. Dzisiaj ludzie na całym świecie tworzą swoje własne wersje, zbierając gałęzie do wazonu i wieszając ozdoby wykonane między innymi z barwnych pisanek

Zawieszki wielkanocne króliki, w cenie od 4,70 zł

*Aktualizacja cen na dzień 22.03.2020

Drzewka wielkanocne składające się z gałęzi są zazwyczaj mniejsze od ich grudniowych odpowiedników (co jest całkowicie zrozumiałe) i zdecydowanie mniej osobiste, za to pokryte wiosennymi kolorami. Pastelowe odcienie, kwiatowe akcenty, przepiękne pisanki to cechy charakterystyczne dla tych wielkanocnych dekoracji. Niezależnie od tego, czy szukasz wyjątkowo świątecznego motywu wielkanocnego, czy po prostu pięknego elementu dekoracyjnego, który stanie się piękną ozdobą w Twoim mieszkaniu, zainspiruj się naszymi pomysłami.

Pełna oferta wazonów znajduje się pod poniższym linkiem

Ta niezwykle prosta dekoracja z pewnością przyniesie Ci wiele radości ale zanim przystąpisz do tworzenia, pamiętaj o przestrzeganiu trzech poniższych wskazówek:

1. Mieszaj kolory z umiarem

Decydując się na motyw kolorystyczny, trzymaj się kilku podstawowych kolorów. Najlepiej jeśli będzie to żółty, złoty i neutralny. Ewentualnie możesz dodać trochę hiacyntowego błękitu do przyciągnięcia wzorku.

2. Dołącz wiosenne kwiaty

Takie, jak żonkile i tulipany, dzięki którym uzyskasz świeży wygląd. Gałęzie z wierzby płaczącej stanowią piękną alternatywę do zawieszania dekoracji. Jeżeli chcesz swoje gałęzie nieco urozmaicić możesz w niektórych miejscach spryskać je złotym sprejem. 

3. Wybierz miejsce

Tętniące życiem śniadanie stanowi serce uroczystości wielkanocnych, dlatego decydując się na miejsce dekoracji z gałęzi wybierz stół w jadalni. Złote jaja w miskach na stole i złota wstążka przewiązana wokół serwetek tylko wzmocnią efekt WOW.

Drzewka wielkanocne są o tyle wdzięczną dekoracją, że możecie naprawdę zaszaleć z dekoracjami, zwłaszcza jeśli na pokładzie macie małe dzieci, które można zaangażować do wspólnych, twórczych działań. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji do wykonania drzewek wielkanocnych w domu.

Kwiatowe drzewko wielkanocne

Do stworzenia drzewka wielkanocnego będziesz potrzebować solidnych gałęzi zebranych z ogrodu lub z kwiaciarni/giełdy kwiatowej. Mogą to być m.in. kwitnące kwiaty pigwy, wiśni, magnolii czy derenia. Po zebraniu gałęzi należy umieścić je w ciężkim, najlepiej wysokim szklanym wazonie. Do stworzenia zawieszek będziesz potrzebować udekorowanych już wydmuszek, pistoletu z klejem na gorąco i wstążek. Za pomocą kleju na gorącu przymocuj spód jajka do środka wstążki, a następnie owiń wstążkę wokół jajka i przymocuj na wierzchu gorącym klejem. Po wyschnięciu powieś jajka na gałęziach i przytnij nadmiar wstążki. 

Drzewko wielkanocne z dekoracjami z włóczki

Mając na uwadze zwierzęta domowe i małe dzieci możesz stworzyć nietłukące się jajka z włóczki, zawieszając je na jałowych gałęziach. Jeżeli chcesz upodobnić swoje drzewo do tradycyjnego Påskris, dodaj tu i ówdzie kilka piór. lub nawet same ptaszki.

Drzewko Wielkanocne z ozdobami z ciasta solnego

Tworzenie jaj z ciasta solnego, a następnie wieszanie ozdób na gałęziach stanowi świetną rozrywkę dla najmłodszych domowników. Zaangażuj dzieci do świątecznych przygotowań i razem z nimi stwórz niepowtarzalne ozdoby wielkanocne.

Mamy nadzieję, że Was zainspirowaliśmy i dzięki naszemu przewodnikowi powstanie wiele wspaniałych wielkanocnych dekoracji. 

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.