5 PROSTYCH POMYSŁÓW NA WIELKANOCNE DEKORACJE

Wielkanoc 2021 za pasem - do Świąt pozostało już raptem kilka dni - a Ty wciąż czujesz, że jesteś 'w proszku'?
Nic się nie martw, przeczytaj nasze poniższe inspiracje, a już za chwilę Twoja głowa przepełni się prostymi rozwiązaniami, sprawiającymi, że Twój dom nabierze świątecznej aury!

Oto 5 prostych pomysłów na wielkanocne dekoracje... last minute!
Zapraszamy do lektury...

Często wydaje się nam, że dekoracja wnętrz to coś skomplikowanego i tylko specjaliści dysponują patentami na piękny dom na co dzień i od święta.
Nic bardziej mylnego! Przy minimalnym wysiłku każdy z nas jest w stanie wyczarować piękne ozdoby do domu. Wystarczy uruchomić wyobraźnię, dodać odrobinę zdolności manualnych (tak, wszyscy je posiadamy!), poświęcić kilka minut, a efekt może przejść nasze najśmielsze oczekiwania.

I tak na przykład, nie mając już czasu na przedświąteczne zakupy, warto przetrząsnąć wszelkie zakamarki, szuflady, pojemniki i szkatułki w poszukiwaniu skarbów i tzw. 'przydasiów' - kto wie, czego użyje wyobraźnia do stworzenia wyjątkowych dekoracji...1. ŚWIEŻE KWIATY

Chyba nikt nie ośmieli się kwestionować piękna i uroku świeżych kwiatów - czy to ciętych, czy doniczkowych. Dodają wnętrzom blasku, świeżości, a także oczyszczają powietrze (o czym wspominaliśmy, radząc, jak dobrać osłonki na doniczki do wnętrz w każdym stylu). Nie dziwi więc fakt, że już samo ustawienie we wnętrzu roślin ciętych lub rosnących w doniczkach, tchnie ducha życia i radości w nasze mieszkanie.

Dekoracji z kwiatów ciętych dopełnią ozdobne wazony, zaś zielone i kwitnące  kwiaty doniczkowe pięknie zaprezentują się, będąc oprawione w dekoracyjne osłonki.

Zobacz nasze propozycje:

wazony i osłonki wiosna wielkanoc

1. Duża osłonka na doniczkę ceglano-złota 2.  Wysoki wazon kremowo-złoty 3. Różowa osłonka na srebrnych nóżkach 4. Elegancka kremowa osłonka na złotej nóżce 5. Zielona osłonka ze złotą krawędzią 6. Wysoki wazon turkusowy ze słotą szyjką

Warto również sięgnąć po szklane transparentne wazony i naczynia, i umieścić w nich np. świeże tulipany, pachnące hiacynty czy gałązki żółtej forsycji. Wspaniałym dodatkiem może okazać się mech (sztuczny lub żywy, jednak pamiętajmy, że zdecydowana większość gatunków mchu jest pod ochroną i nie możemy ich bezkarnie zrywać, niszcząc tym samym ekosystem). Na szczęście w sklepach dostępne są paczuszki, zawierające sztuczny mech, a nawet styropianowe 'kamienie' pokryte sztucznym tworzywem, niekiedy do złudzenia przypominającym prawdziwy mech. Zieleń mchu pięknie komponuje się z bielą świątecznego obrusa oraz kwiatami ciętymi i innymi dekoracjami związanymi z wiosną.

mech w szkle tulipany


2. RZEŻUCHA

Chociaż na wysianie rzeżuchy może być już za późno (nie zdąży okazałe wykiełkować, gdyż potrzebuje na to około tygodnia), dobrym patentem jest zasianie jej w... skorupkach po jajkach. Jeśli posiadasz rzeżuchę, która już kiełkuje, wystarczy zachować skorupki pozostałe np. po pieczeniu wielkanocnych ciast i nałożyć do nich porcję wykiełkowanych nasion. Wówczas powstanie dekoracja niezwykle prosta, a urokiem dorównująca wyszukanym konceptom.

rzeżucha w skorupkach jajek podstawka pod jajka
1. Srebrna osłonka na doniczkę skorupka JAJKO 2. Biała podstawka na 6 jajek z zajączkiem


3. KOLOROWE CZEKOLADOWE CUKIERKI - PISANKI
3. KOLOROWE CZEKOLADOWE CUKIERKI - PISANKI

Najprostsza rzecz na świecie - w sklepie spożywczym, w sezonie, kupić czekoladowe pralinki w kształcie jajek, owinięte w ozdobne sreberko czy tzw. 'pazłotko'. Takie rarytasy wkładamy do ozdobnego naczynia, jak bombonierka czy pojemnik ceramiczny i rozkoszujemy się funkcją estetyczną, jak i (zdecydowanie!) użytkową łakoci.

bombonierka cukierki czekoladowe pisanki jajka1. Szklana salaterka na nóżce 2. Szklana bombonierka z pokrywką 3. Szklany pojemnik z pokrywką ZŁOTY MOTYL


4. WIANEK NA DRZWI

To wyjątkowa ozdoba, która już od progu informuje gości, że zadbaliśmy o dekorację domu na Wielkanoc, a i nam samym przyjemniej jest wracać do czterech kątów, przybranych na Święta.
Do wykonania wieńca tchnącego wiosną nie trzeba wiele - najprościej zwinąć kilka elastycznych gałązek (np. wierzby lub derenia) w kształt okręgu, przewiązać żyłką w niewidoczny sposób lub kolorowymi wstążkami i zawiesić na haczyku. Można też pokusić się o bardziej wyszukane kompozycje, dodając barwne gałązki oraz żywe lub sztuczne główki kwiatów. Wybór zależy od indywidualnych upodobań oraz możliwości czasowych. Skromny czy bogato zdobiony wieniec wielkanocny na drzwi to uniwersalna ozdoba, która zawsze przyciągnie spojrzenia.

wianek z kwiatów wiosenny wielkanocny na drzwiSprawdź: Wianek wielkanocny na drzwi


5. OZDOBNA GAŁĄZKA Z ZAWIESZKAMI

Ta dekoracja wymaga oddania się chwili przyjemności… czyli pójścia na spacer po lesie. Upieczemy wówczas dwie pieczenie na jednym ogniu – dotlenimy organizm, rozruszamy ciało, nasycimy oczy pięknymi widokami, a uszy ukoimy ciszą, do tego znajdziemy wyjątkową gałąź, którą zabierzemy ze sobą do domu. W lesie jest dostatek złamanych przez wiatr gałęzi. Podnosząc z ziemi jedną z nich nie skrzywdzimy żadnego drzewa, a otrzymamy naturalny element dekoracyjny.

W domu wystarczy powiesić na gałązkach kolorowe wstążki, piórka, styropianowe jajeczka lub bombki w kształcie jajek, czy też zawieszki w postaci wielkanocnych królików.

zawieszki wielkanocne w kształcie jajekSprawdź: Szklane zawieszki-bombki JAJKA

 

To zaledwie kilka propozycji jak udekorować dom na Wielkanoc, są ich jeszcze setki – tak naprawdę jedynym ograniczeniem może być tylko wyobraźnia. Ważny jest umiar oraz uporządkowana przestrzeń wokół. Wówczas sam dom wygląda pięknie i można skupić się na symbolicznych, subtelnych ozdobach, zgodnie z zasadą less is more – mniej znaczy więcej. Jak to w życiu…

Póki co cieszmy się świąteczną atmosferą i pięknem wiosny budzącej się do życia!

Wesołych Świąt!

wielkanoc alleluja życzenia wesołych świąt

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.