Kalendarz Adwentowy DIY

Stworzenie kalendarza adwentowego wcale nie jest tak trudną sprawą, jakby się mogło wydawać. W tym roku stawiamy na naturalne elementy i zachęcamy Was do tego samego!

Natura, minimalizm zawsze jest w cenie, w dodatku pasuje do niemal każdego wnętrza. Ponadto kalendarz adwentowy wcale nie musi zawierać popularnych kosmetyków pielęgnacyjnych od producentów, gdyż rękodzieło ma to do siebie, że możecie postawić na personalizację. 

BAZA

Do stworzenia naturalnego kalendarza adwentowego, potrzebujecie bazy. W naszym przypadku jest to gałąź zebrana w lesie podczas porannego spaceru z psem. Kolor nie ma tu znaczenia gdyż ważne jest, by gałąź najpierw oczyścić (np. papierem ściernym), a potem przemalować na interesujący Was kolor, np. biały. Oprócz gałęzi będziecie potrzebować:

  • bawełnianego sznurka w jednym lub w kilku kolorach, np. białym, zielonym lub czerwonym;
  • szarego papieru pakowego;
  • markera - może być w białym lub złotym kolorze;
  • grubych kartek papieru w różnych kolorach potrzebnych do stworzenia małych pudełeczek lub pudełka;
  • suszonych pomarańczy;
  • dodatkowych elementów zdobniczych, m.in. gwiazdek, śnieżynek;
  • koperty C6, klej i nożyczki;
  • upominki.

KALENDARZ ADWENTOWY DIY

Jeżeli do swojego kalendarza adwentowego chcielibyście użyć suszonych pomarańczy, to informacje o tym, jak przygotować owoce do dekoracji znajdziecie w tym wpisie. Z gotowych pomarańczy zróbcie girlandy, które będą stanowić świetną dekorację. W tym celu będziecie potrzebowali igły (z większym oczkiem) oraz grubszego sznurka (może być lniany). 

Kwestia pudełeczek jest nieco trudniejsza, lecz jeśli macie odpowiednio dużo czasu i lubicie tworzyć elementy z origami to takie pudełeczka możecie przygotować samodzielnie. Wystarczy odpowiedniej grubości kartka papieru (najlepiej sprawdzą się kartki typu brystol). Zerknijcie na filmik i postępujcie według instrukcji na ekranie. 

Natomiast jeśli brakuje Wam cierpliwości i wolicie poświęcić swój czas, np. na dekorowanie prezencików, to zachęcamy do zakupu gotowych już pudełeczek, najlepiej w uniwersalnym rozmiarze, tak by do środka mogły się zmieścić drobne upominki. Pudełeczka należy odpowiednio opisać cyferką, a także zrobić w nich dziurki i przewlec bawełniany sznurek. Jeśli chcecie to pudełka możecie dodatkowo ozdobić rysunkami, napisami, a także drewnianymi elementami w postaci gwiazdek czy śnieżynek. Uwolnijcie swoją kreatywność!

Figurka Renifer

Ok! Girlandy z pomarańczy mamy, pudełeczka też, czas na najprzyjemniejszą część czyli pakowanie. W tym celu przygotujcie upominki, jakie chcielibyście wręczyć najbliższej osobie lub dziecku. Za przykład posłuży nam osoba, która uwielbia świąteczne dekoracje! Rozłóżcie prezenty na stole, zastanówcie się, który z nich będzie przyporządkowany do konkretnego dnia, a następnie przy drobniejszych prezencikach postawcie pudełka. Taka organizacja znacznie ułatwi Wam pracę

Upominki znajdują się w pudełkach? Świętnie! Czas na papier pakowy, który idealnie sprawdzi się w przypadku przedmiotów o nieregularnych kształtach. Przed pakowaniem papier należy pociąć w odpowiednie części. Jeśli chcecie możecie papier wcześniej ozdobić wedle uznania, np. pomalować go farbkami lub ostemplować stempelkami zrobionymi z ziemniaka (pamiętacie, jak robiliście takie stempelki na lekcjach plastyki?)

Jeśli chcecie postawić na minimalizm to wystarczy pociąć papier, na pociętych kawałkach ułożyć przedmiot, dokładnie otulić go papierem, tak by nic nie wystawało, ani nie miało wręcz prawa się wydostać i na koniec przewiązać bawełnianym sznurkiem. Gotową paczuszkę - podobnie, jak pudełko - ozdabiamy cyferką i dodatkowymi elementami. 

Figurka Samochód

Kalendarz Adwentowy to nie tylko prezenty fizyczne. Zachęcamy również do wykorzystania swoich pokładów wyobraźni i stworzenia specjalnych bonów czy voucherów na kartce papieru. Może to być bon na własnoręcznie przygotowaną kolację, masaż czy buziaka. Przygotowane vouchery włóżcie do kopert i nie zapomnijcie ich podpisać odpowiednią cyferką. 

Już prawie koniec. Teraz czas na finalne kroki, a mianowicie przytwierdzenie gałęzi do ściany. Już widzimy Wasze przerażenie - spokojnie, można sobie z tym zadaniem poradzić na dwa sposoby. Pierwszy dobrze znany to specjalna plastelina ścienna (radzimy ją wykorzystać przy kalendarzu z mniejszym obciążeniem), a druga wymaga zaangażowania Waszej drugiej połówki.

Dzwonek Uśmiechnięty Renifer

Drugi sposób to zawieszenie gałęzi na grubym sznurze i przymocowanie jej do ściany. Powstały wieszak z gałęzi możecie później wykorzystać, np. wieszając na nim zdjęcia. Gdy gałąź zostanie przytwierdzona, zajmijcie się udekorowaniem jej przygotowanymi przez Was upominkami, a także zdobieniami (wykorzystaj w tym celu girlandy z pomarańczy). Najpierw przymocuj za pomocą jednolitego sznurka, w kolejności od 1 do 24 upominki. Świetny efekt daje wykorzystanie różnej długości sznurka. Następnie pomiędzy nimi przymocujcie girlandy z suszonych pomarańczy i ewentualnie igliwie. 

Brawo! Jesteśmy z Ciebie dumni, kalendarz adwentowy gotowy. Teraz tylko czekać na radość rozpakowywania prezentów. 

KALENDARZ ADWENTOWY INSPIRACJE

Na koniec, w ramach relaksu zerknijcie na inspiracje, które dla Was przygotowaliśmy prosto z Pinteresta. 

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.