DIY Stylowy Pojemnik na Długopisy - jak zrobić coś z niczego

Wprowadzanie trendów do domu może być kosztowne. Jasne, fajnie jest dodać nowe elementy wystroju, kupić kilka dekoracji, obrazków, ramek, ale kompletna metamorfoza może być trudna dla portfela.

Osobiście lubię nowinki, przeglądam magazyny i pinterest. Po otrzymaniu nowej dostawy zawszę wynajduję kilka swoich must have’ów. Tak ja w tym roku bezwzględnie zakochałam się w welurowych fotelach, poduszkach, monasterach i koszach z trzciny. Zdecydowałam się wymienić poduszki na welurowe w pięknych odcieniach szmaragdu i szafiru, zawiesić obrazki z motywem liści, kupiłam monsterę. Zastanawiałam się nad większymi zmianami, ale ostatecznie zdecydowałam się je zrobić sama! W wolnym czasie lubię „majsterkować”, przerabiać, zrobić coś z niczego. Tym razem przygotowałam sobie dekoracje na biurko, żeby trendy umilały mi czas w pracy :)

Pojemnik na długopisy

Dzisiaj podzielę się kolejną z moich prac DIY - puszką na długopisy. Banalna w wykonaniu, a wygląda na prawdę bardzo fajnie!

Potrzebujesz:

 • metalowej puszki, np.: po pomidorach
 • papieru ściernego do metalu
 • grubego, sztywnego papier do scrabookingu z wybranym wzorem
 • taśmy washi
 • cienkiej taśmy dwustronnej lub kleju
 • linijki, centymetr krawiecki, nożyka lub nożyczek
 • ewentualnie Mod Podge i pędzel

Jak zacząć?

 1. Weź dobrze oczyszczoną puszkę i papierem ściernym złagodź jej wewnętrzne krawędzie po wieczku.
 2. Zmierz obwód puszki oraz wysokość pomiędzy wystającymi krawędziami. Dodaj do obwodu  2-3 centymetry.
 3. Zaznacz i wytnij z wybranego papieru kawałek odmierzony na bazie pomiarów puszki.
 4. Przyklej papier do puszki. Początek umocnij taśmą klejącą lub washi, następnie przyklej paski dwustronnej taśmy w odstępach 1,5-2 cm. Koniec umocnij ozdobną taśmą washi.

Jeżeli chcesz zapobiec uszkodzeniu papieru, zamoczeniu itp, pokryj puszkę kilkoma warstawami Mod Podge (kupisz w sklepach z art. do scrapbookingu).

Taka puszka to świetna dekoracja, sprawdzi się w pracy, domu. Nie wymaga dużo pracy, wygląda bardzo ładnie, a zrobienie czegoś własnoręcznie to sama frajda.

Równie praktyczna jak i łatwa w zrobieniu jest tablica kredowa!

>> TABLICA KREDOWA DIY >>

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.